Detaylar ortaya çıktı! Türkiye’deki katliam böyle engellenmiş

Gazeteci Abdülkadir Selvi bugünkü köşe yazısında Rusya’da gerçekleşen ve 150’ye yakın insanın hayatını kaybettiği, Rus halkının son yıllarda gördüğü en büyük saldırıyı kaleme aldı. Meydana gelen saldırılar için “Rusyanın 11 Eylül’ü” ifadesini kullanan Selvi, Türkiye’de gerçekleşmesi planlanan bir katliamın nasıl engellendiğinin de detaylarını aktardı. 

ABD DAEŞ’İ İNGİLİZ ANAHTARI GİBİ KULLANDI

Trump’ın “IŞİD’i, Obama ve Hillary Clinton kurdurdu” sözlerini hatırlatan Selvi, Eski Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan’ın tanımıyla, ABD’nin DAEŞ’i “İngiliz anahtarı” gibi kullandığını belirtti. Selvi, ABD’nin DAEŞ bahanesiyle Suriye’ye girdiğini ve PKK-YPG’yi besleyip, büyüttüğünü söyledi. 

Moskova’daki konser saldırısında Rus istihbaratının çok büyük güvenlik istihbaratını olduğunu ifade eden Selvi “Zaten onlar olmasa bu kanlı eylem gerçekleştirilemezdi. ABD’nin 2 hafta önce yaptığı uyarıya rağmen saldırının önlenmemesi ise Rus istihbaratının iflas etmesinden başka bir anlama gelmiyor.” dedi. 

TETİĞİ ÇEKEN DAEŞ AMA ÇEKTİREN CIA VE MOSSAD

Dünyadaki hiçbir terör örgütünün arkasına uluslararası istihbarat servisinin desteğini almadan böyle büyük bir saldırı gerçekleştiremeyeceğini söyleyen Hürriyet yazarı, “Tetiği çeken DEAŞ olabilir ama tetiği çektiren ve her türlü istihbaratı sağlayanın CIA ve Mossad olduğundan kuşkunuz olmasın. Moskova’daki saldırı tipik bir CIA-Mossad ortam yapımı gözüküyor. Burada Mossad’ın rolü üzerinde özellikle durmak istiyorum. İsrail’de iktidardaki Likut Partisi’nin yetkilisi Weitman’ın, “Rusya’ya bedel ödeteceğiz” çıkışından sonra bu saldırının yapılması ilginç.” ifadelerini kullandı. 

İsrail iç istihbaratı Şin Bet’in Başkanı Ronen Bar Katar, Lübnan ve Türkiye’ye yönelik tehditleri ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, “Böyle bir şeye tevessül etmeleri halinde şunu bilmeleri gerekir ki bunun bedelini çok ama çok ağır öderler” cevabını hatırlatan Selvi, “Mossad’a yanıt sahada veriliyor. MİT ve İçişleri Bakanlığı’nın operasyonlarıyla Mossad’a nefes aldırılmıyor. Tespit edilen Mossad hücreleri bir bir çökertiliyor.” yazdı.

TÜRKİYE’DEN 1316 OPERASYON

Türkiye’de DAEŞ‘e yönelik üst üste operasyonlar yapıldığını söyleyen Selvi, 1 Haziran 2023-23 Mart 2024 tarihleri arasında DEAŞ’a yönelik 1316 operasyon düzenlendiğini, operasyonlarda 2 bin 733 kişi yakalandığını, 692’si tutuklandığını, 529’unun hakkında ise adli kontrol kararı verildiği bilgisini aktardı.

TÜRKİYE’DEKİ KATLİAM BÖYLE ENGELLENMİŞ

Türkiye’nin operasyonlarının önemini Santa Maria Kilisesi saldırısıyla açıklayan Selvi, şu ifadelere yer verdi;

Hatırlarsanız DEAŞ Santa Maria Kilisesi’ne saldırı düzenlemiş, bir vatandaşımızı katletmişlerdi. Silahlarının tutukluk yapması büyük bir katliamın önüne geçmişti. Polonya’nın İstanbul Başkonsolosu da saldırı sırasında kilisedeydi. Şimdi öğreniyorum ki eğer eylem yapma kapasiteleri zayıflatılmayıp, diğer DEAŞ hücreleri ile irtibata geçip suikast silahları ellerine ulaşsaydı Santa Maria Kilisesi’nde büyük bir katliama imza atacaklarmış.

Moskova’daki baskını görünce Mossad ve DEAŞ’a yönelik operasyonlar sayesinde birçok eylemin önlendiğini anlamış oldum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x